Enkuru sistēma

ENKURU SISTĒMAS UN TO IZMANTOŠANA KONSTRUKCIJU RESTAURĀCIJĀ

Lai, veicot mūra restaurāciju, būtu iespējams izvēlēties optimālāko restaurācijas pasākumu kopumu, ir nepieciešams precīzi zināt konstrukcijas stāvokli, piemēram, jāzina izmantotais materiāls, bojājuma cēlonis, slodzes utt. DESOI enkuru sistēmas ir pārbaudītas un tās ir pieejamas turpmāk uzkaitītajās variācijās.

Piemērotākais risinājums plaisu noslēgšanai, izveidojot pret slodzi noturīgu savienojumu, ir DESOI spirālveida enkuru sistēma. Sistēma sastāv no diviem komponentiem — spirālveida enkuriem un spirālveida enkuru javas. Ar akmens un salaidumu zāģi AS170 iespējams precīzi veikt nepieciešamos iezāģējumus mūrī, tādējādi nodrošinot perfektu spirālveida enkuru montāžu.

DESOI Plus W enkuri ir paredzēti apšuvuma savienošanai ar sienas nesošo konstrukciju, kā arī horizontālo slodžu uztveršanai. DESOI Plus W enkuru montāžas kvalitāti ir iespējams pārbaudīt, izmantojot mūsu izvilkšanas spēka pārbaudes ierīci.

Spriegošanas enkuru sistēma ir piemērotākais risinājums saudzīgai kultūrvēsturisko pieminekļu restaurācijai. Lietojot šo sistēmu kopā ar DESOI enkuru iedzīšanas sistēmu, tiek novērsta enkuru javas nekontrolēta izplūšana dobumos, kā arī cita veida materiāla nevienmērīga izkliede. Izvēloties spriegošanas enkuru sistēmu un enkuru iedzīšanas sistēmu, iesakām izvēlēties Ripinox®nerūsošā tērauda enkurus un DESOI AnchorNox® sauso javu. DESOI vītņu pāļu spirālveida forma ļauj īsā laika periodā veikt būvpamatnes nostiprināšanu, kā arī nodrošina augstu noturību pret spiediena / izvilkšanas spēku iedarbību. Pāļus iespējams ieskrūvēt gandrīz jebkurā augsnē, un nepieciešamības gadījumā tos ir iespējams atkal izskrūvēt.

Veicot stieņveida enkuru uzstādīšanu, optimālākais papildpiederums ir gredzenveida tipa pakeris. Tā konstrukcijā ir iekļauta uzpildes caurule un atgaisošanas caurule, un tas urbumā tiek ievietots kopā ar stieņveida enkuru un stingri nospriegots. Tiklīdz tiek uzsākts injekcijas process, urbuma esošais gaiss var tikt izvadīts uz āru. Īpaši izstrādāts elements ir DESOI spriegošanas spēka regulators. Vienkāršais spriegošanas spēka regulators izlīdzina atšķirīgus vilkmes slodzes, savukārt dubultais spriegošanas spēka regulators kompensē atšķirīgas spiediena slodzes.